Czy nadmiar sebum nam przeszkadza?

kobieta bez nadmiaru sebum na twarzy

Każda osoba z cerą tłustą wie, jak uciążliwa jest jej pielęgnacja. Cera tłusta często jest problematyczna, co spowodowane jest przez nadmiar sebum. To z kolei prowadzi do powstawania wyprysków. Często działamy bezpośrednio na nie, zamiast zająć się kondycją naszej skóry i wniknąć w źródło problemu. 

Co to jest sebum?

idealny krem na sebum

Na tych obszarach skóry, które posiadają najwięcej gruczołów, wydziela się najwięcej sebum. Sebum to łój skórny, który wydzielany jest praktycznie na całym ciele, nie tylko na skórze twarzy.Jak nietrudno się domyślić, takie obszary to skóra twarzy, głowy, pleców oraz klatki piersiowej. Sebum jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry, ponieważ wchodzi w skład płaszcza hydrolipidowego. Chroni skórę przed bakteriami, wirusami, grzybami, chemią oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Sebum odpowiada także za jędrność, elastyczność i miękkość skóry. Bez niego nasza twarz byłaby matowa i pomarszczona. Nadmiar sebum na twarzy przyczynia się do powstawania takich problemów jak trądzik. Jeśli jesteś posiadaczem skóry tłustej i potrafisz zauważyć oznaki nadmiaru sebum na twarzy, powinieneś zadbać o właściwą pielęgnację skóry, w której uwzględnisz prawidłowe oczyszczanie i nawilżanie. Wbrew powszechnej opinii, nie można doprowadzać do wysuszania skóry tłustej. Przyczyni się to tylko do dodatkowych podrażnień i zwykle skutkuje znacznym pogorszeniem stanu skóry. Często później trzeba stosować krem na przebarwienia potrądzikowe, by pozbyć się śladów po problemie skórnym.

Pielęgnacja cery tłustej z nadmiarem sebum

Działaniem, które przyczyni się do poprawy kondycji skóry tłustej, jest regularne korzystanie z kosmetyków regulujących wydzielanie sebum i nawilżających jednocześnie. Trzeba znaleźć idealny krem na sebum, czyli dopasowany do cery tłustej. Ważne jest także to, aby skład kosmetyków był jak najbardziej naturalny, żeby nie przyczyniał się do dodatkowego zapychania porów. Właśnie taką linią kosmetyków jest Sevolium, które dodatkowo wyróżnia się działaniem przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Dzięki temu powszechne przy skórze tłustej wypryski goją się szybciej, a częstotliwość ich powstawania jest znacznie rzadsza. Krem regulujący wydzielanie sebum Sevolium umożliwia kompleksową walkę z nadprodukcją sebum, jednocześnie niwelując jego przykre skutki (jak świecenie się skóry, zaskórniki i wypryski).

Skóra tłusta to najbardziej problematyczny typ, dlatego ważne jest zgłębianie wiedzy na jej temat, systematyczność i korzystanie z profesjonalnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.