Izotek – co musisz wiedzieć

Niestety trądzik to najczęstszy problem młodzieży w okresie dojrzewania, który dotyczy zarówno dziewczyn, jak i chłopaków. Coraz częściej ze zmianami skórnymi spotykają się również osoby starsze, których skóra reaguje nieodpowiednio na bodźce zewnętrze. Z dnia na dzień na rynku farmaceutycznym pojawiają się nowe tabletki, które pozwalają na skuteczną walkę z trądzikiem, jednak za nim konkretny produkt, warto poznać jego właściwości. W dzisiejszym artykule przybliżmy działanie leku izotek, który cieszy się uznaniem wśród kupujących.

Lek na trądzik Izotek to silne tabletki, które przepisywane są osobą, które mają wyjątkowo trudne problemy skórne. Izotek lek przepisywany jest przez lekarzy, a kuracja dostosowana jest indywidualnie do pacjenta. Istnieje wiele skutków ubocznych oraz działań niepożądanych, które należy poznać przed rozpoczęciem kuracji.

Izotek cena

Zanim rozważymy dany zakup, najczęściej sprawdzamy cenę. Na podstawie kosztów oceniamy, czy chcemy zakupić dany lek, czy jednak wolimy poszukać czegoś innego. Koszt tabletek Izotek wynosi około 43 złote za 10 mg 30 sztuk. Możemy spotkać również inne opcje:

  • opakowanie 10 mg, 60 sztuk ceny wahają się od 80 do 115 złotych.
  • opakowanie, 20 mg, 60 sztuk cena zaczynają się od 90 do 100 złotych.

Izotek dawkowanie: najczęściej przyjmuje się dwie tabletki dziennie.

Opinie o leku izotek

Na podstawie opinii internautów, szacuje się, że tabletki przynoszą oczekiwane efekty u około 80% stosujących terapię. U pozostałych efekt utrzymywał się przez chwilę i po zakończeniu leczenia problemy wracały.

Izotek – skutki uboczne

Tabletki Izotek przepisywane są na receptę. Z uwagi na silne działanie mogą występować działania niepożądane. Wśród mich możemy wyróżnić:

  • zawroty głowy,
  • bóle głowy,
  • senność,
  • miejscowe krwawienia,
  • suchość w okolicach warg.

Z pewnością więcej informacji możemy uzyskać u lekarza, gdy powiemy mu o naszych dodatkowych dolegliwościach. W przypadku leku Izotek ulotka zawiera szczegółową listę działań niepożądanych oraz przeciwwskazań względem rozpoczęcia kuracji.

Izotek efekty – duże zmiany?

Efekty zauważalne są już po miesiącu stosowania tabletek. Zmniejsza się przede wszystkim obrzęk wokół wyprysków oraz zmniejszają się zaczerwienienia. Skóra niestety zaczyna być sucha, dlatego podczas kuracji warto zadbać o odpowiednie kremy nawilżające. Aby uzyskać oczekiwane efekty, terapie należy stosować przez kilka miesięcy.

Izotek przed i po – zdjęcia w sieci

Wiele blogerek opisuje i relacjonuje całą kurację na swoich blogach. Możemy sprawdzić efekty zarówno miesiąc, jak i pół roku po stosowaniu kuracji. W początkowych miesiącach zauważalne jest nadmierne przesuszanie skóry, dlatego konieczne są kremy. Po dwóch tygodniach od zakończenia terapii skóra wraca powoli do normy. Dużym problem według wielu internautek są również łamliwe włosy, które ciężko odbudować po kuracji Izotekiem.

Izotek a ciąża

Warto podkreślić, iż Izotek ma działanie teratogenne, które może uszkodził płód, dlatego nie należy stosować tabletek w ciąży i w sytuacji, w której pary starają się o dziecko,

W wielu przypadkach działanie tabletek jest niezwykle skuteczne, jednak bez odpowiedniej pielęgnacji skóry podczas trwania kuracji, możemy ją nadmiernie wysuszyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.