Jak niwelować blizny po trądziku?

Blizny potrądzikowe, czyli tzw. blizny zanikowe są w równym stopniu problemem nastolatków jak i osób dorosłych. Trądzik to tak naprawdę punktowy stan zapalny skóry, z którym organizm podejmuje walkę w taki sam sposób, jak z każdym innym schorzeniem. Układ odpornościowy podejmuje batalię zwalczając infekcję i jednocześnie wspomagając proces gojenia się uszkodzonych tkanek. Jednak, aby wyleczyć wypryski trądzikowe w pierwszej kolejności należy pozbyć się martwych bakterii i komórek zalegających zapalne punkty skóry.

Jeżeli martwy naskórek nie zostanie prawidłowo usunięty, a nowa tkanka będzie zbyt delikatna, na twarzy może pojawić się blizna zanikowa w postaci zagłębienia na skórze. Głębokość blizny będzie zależała od wielkości i stopnia zaawansowania trądziku w tych zapalnych miejscach.

Krem na blizny po trądziku, w jakim celu?

Aby proces leczenia trądziku upływał jak najsprawniej i wyrządził jak najmniej szkód w postaci blizn potrądzikowych dermatolodzy zalecają stosowanie różnych preparatów wspomagających. Do grupy tego rodzaju preparatów kosmetycznych należą krem oraz maść na blizny po trądziku, np. Sevolium. Sevolium występuje w postaci serum i spełnia obie podstawowe funkcje substancji, jakie powinien posiadać każdy skuteczny krem do cery trądzikowej.

Przede wszystkim Sevolium nie zawiera substancji chemicznych, takich jak: parabeny, silikony oraz sztuczne barwniki. Zawiera natomiast zestaw preparatów wytwarzanych z naturalnych ziół o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwtrądzikowych. Zawiera wyciągi z kory i liści posiadających właściwość uszczelniania naczyń włosowatych oraz łagodzenia stanów zapalnych skóry.

Sprawdź najlepsze kremy przeciwtrądzikowe bez recepty!

Drugim ważnym składnikiem jest ekstrakt z lukrecji łagodzący stany zapalne i podrażnienia nabłonka oraz regulujący wydzielanie sebum. Dodatkową właściwością ekstraktu jest skuteczne nawilżanie skóry.

Trzecim niezbędnym składnikiem, jaki powinien posiadać każdy krem na przebarwienia po trądziku jest ekstrakt z nagietka. Ekstrakt z nagietka jest jednym z najczęściej stosowanych składników preparatów kosmetycznych. Nagietek bowiem działa kojąco i regenerująco na skórę, szczególnie szorstką i pękającą. Zawarte w ekstrakcie substancje czynne przyspieszają regenerację naskórka chroniąc go przed powstawaniem blizn. Jednocześnie nagietek działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Tego rodzaju kremy wzbogaca się również o wyciągi z drożdży, których zadaniem jest odtworzenie uszkodzonej trądzikiem tkanki oraz nawilżenie i łagodzenie dolegliwości związanych z trądzikiem.