Artykuł o rozwiązaniach na trądzik

Jak pozbyć się trądziku – 3 zasady walki z trądzikiem

Piękna cera jest możliwa dzięki zastosowaniu się do kilku zasad.

Nad tym, jak pozbyć się trądziku i jak wyleczyć trądzik pracują dziś zespoły interdyscyplinarnych specjalistów kosmetologicznych, od lekarzy dermatologów do chirurgów naczyniowych. Sposoby na pozbycie się trądziku są dobierane indywidualnie, w zależności od ogólnego stanu zdrowia pacjenta. W każdej dobrej klinice estetycznej zmiany trądzikowe traktowane są jako problem do skutecznego rozwiązania, a specjaliści życzliwie towarzyszą pacjentom w drodze do odzyskiwania pięknej, czystej skóry. Trądzik pospolity bywa przyczyną wielu problemów, nie tylko estetycznych, ale i psychologicznych. W relacjach, które są opowiadane przez wyleczonych już pacjentów, często dowiadujemy się, że trądzik znacząco obniżał ich poczucie własnej wartości, izolując niekiedy od innych ludzi i wykluczając z uczestnictwa w przestrzeni publicznej. Dlatego właśnie skuteczne leczenie trądziku jest kwestią nie tylko zdrowia fizycznego, ale i psychicznego wielu pacjentów. Jak pozbyć się trądziku bez wysiłku?

1. Podstawa – odpowiednia pielęgnacja cery

Najpopularniejszą metodą rozwiązywania problemu trądziku jest krem na trądzik. Większość kremów na trądzik można kupić bez recepty w aptece, jednak zawsze wskazana jest konsultacja dermatologiczna. Krem na trądzik ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Reguluje także wydzielanie sebum i inne problemy łojotokowe. Jednym z najlepszych kremów do walki z trądzikiem jest serum Sevolium, którego skład pozbawiony jest chemicznych dodatków.

Nie tylko okres dojrzewania, czyli historie o trądziku, które dobrze znamy

Skuteczne metody na trądzik winno się wdrażać już w okresie dojrzewania, gdyż zaniedbanie leczenia trądziku w tym czasie, grozi powstaniem blizn. W gabinetach dobrych dermatologów słyszymy wypowiedzi o tym, że trądzik poza okresem dojrzewania jest niemiłym zaskoczeniem dla osób dorosłych, zwłaszcza tych po trzydziestym roku życia. Do dermatologa trafiają dorosłe osoby najczęściej dopiero wtedy, kiedy trądzik jest już głęboko zaawansowany lub blizny potrądzikowe szpecą mocno i widocznie ciało. Tymczasem zmiany skórne, jak każdy inny problem medyczny, należy konsultować z lekarzem tak szybko, jak je zauważymy. Dobrzy specjaliści odpowiedzą na każde pytanie i poświęcą każdemu z pacjentów czas, wiedzę i zaangażowanie. Wiemy dobrze, jak ważna jest skóra, która daje nam poczucie siły i witalności. Jak skutecznie leczyć trądzik? Najprostszym i najmniej inwazyjnym sposobem na trądzik jest stosowane zgodnie z zaleceniem dermatologu kremu przeciwtrądzikowego Sevolium. Serum Sevolium nie tylko leczy trądzik, ale i widocznie zmniejsza zmiany powstałe wcześniej, w tym przebarwienia i zgrubienia potrądzikowe. Należy go rozprowadzać na twarzy przy użyciu aplikatora kosmetycznego lub czystych dłoni, w zależności od charakteru zmian skórnych. Innym sposobem korekty lub leczenia cery z problemami trądzikowymi jest użycie serum na trądzik. Niekiedy serum na trądzik jest jedynym środkiem leczniczym, czasem zaś uzupełniającym.

2. Dodatek – wiedza o fazach rozwoju trądziku

W trakcie leczenia pacjentów, dermatolodzy edukują ich także w zakresie profilaktyki zdrowia skóry i procesów patogenezy, czyli powstawania i postępowania zmian chorobowych. W przypadku trądziku dermatolodzy wyróżniają trzy fazy jego rozwoju. Najlepiej reagować w pierwszym etapie.

Najtrudniejsze formy trądziku wskazywane przez pacjentów gabinetów kosmetologicznych i dermatologicznych: 

1. Zaskórniki

Pierwsza faza to etap wyłaniania się i namnażania zaskórników. Zaskórniki, zwane popularnie wągrami, to białe lub czarne punkciki. Trapią one nie tylko naszą twarz, ale także dekolt i plecy. Zaskórniki bowiem występują wszędzie tam, gdzie znajdują się nasze gruczoły łojowe.

2. Grudki i krostki

Etap drugi procesu chorobowego jest związany z pojawieniem się widocznych grudek i krostek. To tak zwany etap zaawansowany trądziku. Na skórze widzimy wówczas najczęściej czerwone, uwypuklające się zgrubienia. Jest to stan zapalny powstający wokół gruczołów łojowych.

3. Guzki

Specjaliści z dobrej kliniki mają do czynienia także z tak mocno zaawansowanym procesem trądzikowym, gdyż wielu pacjentów zwleka z podjęciem leczenia aż do powstania tego stadium choroby, wstydząc się jej przebiegu i licząc na jej ustąpienie. Występują wówczas sine guzki wypełnione ropą. To niebezpieczny stan, gdyż ogniska zapalne w głębokich warstwach skóry i cysty są bezpośrednim powodem powstawania blizn potrądzikowych. Możliwe są tu pogłębienia stanów zapalnych skóry, a w konsekwencji konieczność usuwania głębokich i uporczywych blizn.

Trądzik jest dziedziczny

Szczera atmosfera panująca w dobrej klinice medycyny estetycznej sprawia, iż uzyskujemy pełne wywiady diagnostyczne, które potwierdzają znaną dermatologom hipotezę, że trądzik ma podłoże genetyczne. Osoby, u których zdiagnozowano skórę trądzikową, mają problem z gruczołami łojowymi, które w tym przypadku wytwarzają patologicznie ilości sebum. Tendencji tej towarzyszy nieproporcjonalnie rogowacenie skóry, a złuszczający się naskórek przytyka ujścia gruczołów łojowych połączonych z mieszkami włosowymi. W takim środowisku powstają zaskórniki. Zaskórniki zaś to gotowa pożywka dla bakterii (Propionibacterium acens) kolonizujących się w okolicach mieszków włosowych. A stąd już krótka droga do mnożenia się infekcji bakteryjnych.

Metody leczenia i zapobiegania trądzikowi to kosmetyki, leki czy domowe sposoby.

3. Profilaktyka trądzika

Epigenetyka, czyli środowiskowe wzmacnianie lub osłabianie tendencji genetycznych

Profesjonalni dermatolodzy przekazują dziś rzetelną wiedzę medyczną pacjentom, informując ich, że tendencję genetyczną w zachowawczym i objawowym leczeniu trądziku można skutecznie osłabić i znacząco zminimalizować, stosując terapie dermatologiczne odpowiednie dla każdego z nas. Metody leczenia dobierane zawsze indywidualnie, gdyż każdy ludzki organizm jest inny i nasz styl życia wpływa istotnie na ekspresję genów, jak przekonują dziś genetycy, tworząc dziedzinę zwaną epigenetyką.

Edukacja, profilaktyka i zaufanie

Geny to tylko początek drogi ku pięknej, zdrowej i wolnej od problemów skórze. Uczmy się profilaktyki pięknej i zdrowej skóry, bo wiedza ta jest potrzebna w skutecznym radzeniu sobie z trądzikiem, wymagającym od nas wysiłku i systematyczności w kształtowaniu wspierających nawyków zdrowotnych. Edukacji tej sprzyja czas, który rzetelnie i uczciwie poświęcamy kondycji naszej skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.