Artykuł o rozwiązaniach na trądzik

Leczenie kanałowe- nie takie straszne

Leczenie kanałowe zębów.

Wiele osób przeżywa dyskomfort na samą myśl o stomatologu. Sama wizyta wiąże się z ogromnym stresem. Leczenie kanałowe to zabieg, wokół którego krąży ogromna liczba mitów. Nie należy się jednak tego bać! Przy odpowiednich środkach cały proces przebiega bezboleśnie i w miłej atmosferze.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Na leczenie kanałowe stomatolog decyduje się gdy dochodzi do zapalenia lub martwicy miazgi zęba. Sposób ten polega na dokładnym usunięciu chorej miazgi z kanałów. Odbywa się to przy użyciu pilników endodontycznych. Ponadto dentysta przepłukuje miejsce środkami bakteriobójczymi, które dezynfekują miejsce i całą jamę oraz skutecznie pozbywają się wszystkich drobnoustrojów, które mogą prowadzić do rozwoju chorób i powikłań.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe zęba i jego czas trwania jest zależny od danego przypadku. Wiąże się to z różnymi aspektami takimi jak: rodzaj uszkodzonego zęba, budowa jego korzeni oraz panujące warunki w jamie ustnej. Zabieg może mieć swój pozytywny koniec już po pierwszej wizycie u stomatologa. Istnieją dwa rodzaje leczenia- tradycyjne oraz nowoczesna forma wykonywana pod mikroskopem. Druga opcja jest znacznie szybsza, gdyż miazga nie wymaga zatruwania tak jak odbywa się to w przypadku tradycyjnych sposobów leczenia kanałowego.

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym

Zatruwanie zęba odbywa się przez kilka wizyt. Przy użyciu past z paraformaldehydem uśmierca się miazgę. Aby wykonać to lekarz dentysta musi dostać się kanałów i komory zęba. Dokonuje tego poprzez przewiercenie się przez koronę. Po przemyciu ubytku i nałożeniu pasty należy zabezpieczyć i zamknąć ubytek na wyznaczony czas, w którym substancja zacznie skutecznie zatruwać zęba.

Czy leczenie kanałowe boli?

Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest to w pełni bezbolesny zabieg. Jednak ból pojawia się przy zatruwaniu zęba, który może potrwać kilka dni. Związane jest to z naruszeniem i podrażnieniem miazgi, której uśmiercenie zajmuje około 3-4 dni. Korzystniejszą opcją jest zatem leczenie pod mikroskopem. Po jego wykonaniu możemy odczuwać jedynie delikatny ból migdałków. Jest on jednak zdecydowanie mniejszy oraz powinien ustąpić w krótkim czasie. Dobry specjalista zabezpieczy pacjenta przez uczuciem różnego rodzaju dyskomfortem. Ból po leczeniu kanałowym występuje niezwykle rzadko.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?Skuteczne leczenie kanałowe uzębienia.

Czynniki decydujące to:

 •  ilości kanałów,
 •  umiejscowienia zęba,
 •  budowy anatomicznej zęba,
 •  prestiżu gabinetu stomatologicznego,
 •  narzędzi i materiałów wykorzystywanych do przeprowadzenia zabiegu.

Koszt leczenia kanałowego jest zróżnicowany w zależności od przypadku i metody zabiegu. Zdecydowanie droższe jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Ceny wahają się od 600 zł. do nawet 800 zł. Sposób tradycyjny jest nieco tańszy, gdyż jednorazowa wizyta może kosztować jedynie 200 zł. Należy jednak pamiętać, że przy tej opcji istnieje możliwość rozłożenia procesu leczenia na kilka wizyt.

Każdy pragnie uniknąć możliwych powikłań i bólu. Warto zainwestować w leczenie kanałowe pod mikroskopem, gdyż istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia komplikacji. Sam zabieg przebiega stosunkowo szybko i bezboleśnie co jest jego kolejną zaletą. Nie trzeba już martwić się wizytą u stomatologa. Dzięki rozwijającej się technologii każdy rodzaj leczenia może minąć w miłej i przyjemnej atmosferze.

4 odpowiedzi do Leczenie kanałowe- nie takie straszne

 1. sea pisze:

  Zawsze warto jest skorzystać z możliwości leczenia kanałowego.Ząb może będzie martwy, ale przynajmniej nadal będzie nasz i nie trzeba wszczepiać sobie implantu zębowego.

 2. sanczopancza pisze:

  W zasadzie to leczenie kanałowe nie jest aż takie drogie jak weźmiemy pod uwagę sprzęt i ilość lat poświęconych na zdobycie doświadczenia przez lekarza na jego przeprowadzenie. Jak dodamy do leczenia mikroskop to trzeba doliczyć nawet i kilkaset złotych więcej, ale jest to spowodowane wartością tego mikroskopu oraz różnymi drogimi kursami, które trzeba wykonać by móc pracować na takim sprzęcie..

 3. samson pisze:

  Z tego co widzę to w internecie wszyscy polecają leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu, który pozwala uzyskać doskonałą widoczność podczas leczenia kanłowego. Ciekawa sprawa z tym mikroskopem 🙂

 4. czapla pisze:

  Jakoś zęby trzeba leczyć.. Ja wybrałam K2Dental w Gdańsku. Mam pewność, że moje zęby są zdrowe i wytrzymają długie lata. Ważne aby przynajmniej raz na pół roku umówić się na wizytę z specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.