Artykuł o rozwiązaniach na trądzik

Leczenie trądziku z Curacne – warto?

Lek curacne mieści w sobie preparat aktywny o nazwie izotretynoina, która należy do środków z grupy retynoidów. Jest to pochodna witaminy A. Ten lek jest wskazany do leczenia ciężkich postaci trądziku, czyli trądziku guzkowatego, trądziku skupionego bądź trądziku z możliwością powstania długotrwałych blizn. Stosuje się je jako ostateczność, kiedy trądzik jest oporny na właściwie dokonaną szablonową kurację specyfikami przeciwbakteryjnymi działającymi ogólnie a także medykamentami używanymi miejscowo.

Curacne – działanie

Kuracja lekiem curacne musi się odbywać pod dozorem lekarza mającego doświadczenie w kurowaniu poważnych form trądziku retynoidami a także monitorowaniu pacjenta w trakcie stosowania tego medykamentu. Lek curacne nie jest wskazany w kuracji trądziku występującego przed czasem dorastania oraz nie zaleca się jego stosowania u nastolatków w wieku poniżej 12 lat. U badanych z ciężką niewydolnością nerek, kurację należy zaczynać od niższej dawki. U pacjentów z oznakami ciężkiej nietolerancji medykamentu po zastosowaniu zalecanej dawki, można kontynuować kurację, używając największej porcji tolerowanej przez pacjenta.

Warto używać kremów nawilżających w trakcie kuracji tym lekiem.

Terapia specyfikiem curacne trwa od 16 do 24 tygodni. Stan cery może ulec polepszaniu jeszcze w ciągu 8 tygodni po zakończeniu kuracji. U większości chorych konieczna jest wyłącznie jednokrotna terapia. Niemniej jednak za curacne cena może być zależnie od miejsca zakupu oraz dawki stosunkowo wysoka. Jednak każdy, kto planuje podjąć kurację, powinien być powiadomiony o tym, że curacne skutki uboczne może powodować czasem bardzo poważne. Leczenie trądziku to długotrwały proces, dlatego trzeba się nastawić na miesiące intensywnej kuracji.

Skutki uboczne kuracji lekiem Curacne

W przypadku przyjmowania zwiększonej aniżeli obowiązkowa porcji leku curacne, mogą wystąpić oznaki hiperwitaminozy A. Przejawia się ona w postaci

 • gwałtownego bólu głowy,
 • mdłości albo torsji,
 • niepokoju,
 • pobudliwości oraz świądu.

W tej sytuacji należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza, aptekarza bądź do najbliższego szpitala. Nie na każdej ulotce leku znajduje się wiadomość na temat możliwości konsumpcji alkoholu podczas kuracji. Zaleca się każdorazowo pełną rezygnację z napoju alkoholowego albo daleko idącą przezorność. Stosowanie medykamentu w czasie ciąży oraz karmienia piersią jest kategorycznie przeciwwskazane. Należy pamiętać, że curacne, tak jak wszystkie leki, powoduje skutki uboczne i może wchodzić w interakcje z pozostałymi środkami.

Opinie o leku Curacne

Niemniej jednak o curacne opinie bywają w największym stopniu zróżnicowane. Dostaje on dużo pochwał ze względu na jego skuteczność. Warto zatem wiedzieć, że curacne efekty wywołuje stosunkowo szybko po rozpoczęciu kuracji. Leczenie pochodną witaminy A zostało udowodnione klinicznie już dawno temu. Dzięki temu lekowi możemy uzyskać w pełni naturalną oraz pozbawioną jakichkolwiek zmian skórnych powstałych z powodu trądziku. Warto jednak wiedzieć, że przesuszenie, jakie powoduje curacne, może być bardzo zaawansowane. Ponadto trzeba stosować kremy nawilżające, by zapobiegać pogorszeniu się stanu skóry na całym ciele. Czasami warto się zastanowić, czy nie ma lepszej alternatywy na trądzik.

5 odpowiedzi do Leczenie trądziku z Curacne – warto?

 1. Zoe pisze:

  Dla mnie alternatywą stał się krem Sevolium, który używam do dziś. Do wyboru skłonił mnie skład, pozbawiony chemii. Krem jest ważny 6 miesięcy od otwarcia – dlatego, że nie ma chemicznych dodatków. Skóra dobrze reaguje na kontakt z tym produktem.. nie szczypie, nie podrażnia. Po prostu działa jak trzeba.

  • Natala pisze:

   jeej też używam tego kremu 🙂 na mnie to jeszcze działa przeciwzmarszczkowo, co jest dla mnie jeszcze dodatkowym atutem

 2. xMaGdAx pisze:

  Podczas kuracji tym lekiem zaczęłam mieć stany depresyjne i myśli samobójcze :((((((( chyba powinnam odstawić te leki.. wcześniej nie miałam takich problemów

 3. Szymon pisze:

  Ludzie zawsze się ze mnie naśmiewali, że jestem pryszczolem itp ale jak zabrałem się za kurację tym lekiem, to wszystko się zmieniło. Nagle okazało się, że za pryszczatą twarzą stoi miły, młody chłopak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.