Artykuł o rozwiązaniach na trądzik

Maść na trądzik najbliższa naturze

kwiaty jako składniki maści na trądzik

Zmiany chorobowe w przypadku trądziku objawiają się występowaniem zaskórników, krost, torbieli. Trądzik atakuje różne części naszego ciała, a przede wszystkim umiejscawia się na twarzy. Maści na trądzik często stanowią dobre leczenie tej przypadłości. Jakie składniki powinna zawierać maść przeciwtrądzikowa, aby była naprawdę skuteczna?

Maść na trądzik – dobre rozwiązanie?

Wiadomo, że maść w skutecznej walce przeciwtrądzikowej to jedna z najbardziej popularnych metod. Trądzik jednak ma wiele twarzy. Choroba może przebiegać łągodnie lub wręcz przeciwnie, pozostawiając szpecące blizny. Głównymi przyczynami powstawania niechcianych krost są:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • zmiany hormonalne w okresie dojrzewania,
  • nieprawidłowy dobór kosmetyków,
  • brak higieny.

Choroba powstaje, gdy zaburzone zostaną struktury układu włosowo-łojowego. Towarzyszy temu zwiększone wydzielanie sebum oraz pozatykane gruczoły łojowe przez łuszczący się naskórek.

Wybór maści przeciwtrądzikowej w kuracji

Osoby z predyspozycjami do powstawania trądziku pospolitego nie powinny lekceważyć choroby, gdyż może ona spowodować niechciane powikłania. Konsekwencją braku podjęcia leczenia mogą być szpecące blizny. Okres kuracji przeciwtrądzikowej może potrwać do kilku miesięcy a w przypadku ciężkich zmian chorobowych nawet do kilku lat. W walce z trądzikiem można stosować tabletki, lecz kuracja nimi bardzo często przynosi krótkotrwałe efekty. Skutecznym rozwiązaniem są maści na trądzik, które bezpośrednio oddziałują na zmiany chorobowe. 

Jaką maść na trądzik wybrać?

Maści na trądzik były wykorzystywane od dawna w leczeniu. Popularność ich stosowania wróciła i są dobrą alternatywą dla tabletek. Wybór preparatów na rynku jest dość szeroki i nie wszystkie maści na trądzik są bez wad. W aptekach można nabyć kremy antybiotykowe i steroidowe. Mimo, że działają szybko, organizm może też bardzo szybko uodpornić się ich aktywność.

Maść na trądzik na bazie antybiotyków i sterydów wykazuje też działania niepożądane, takie jak zakażenia bakteriami czy problem z popękanymi naczynkami. lekka formuła maści na trądzikDostępne na rynku są też maści z witaminą A, które bardzo szybko leczą trądzik pospolity. Niestety przejawiają skutki uboczne, a wśród nich jest intensywne podrażnienie skóry, zaczerwienienie i pieczenie. Łagodna i skuteczna maść na trądzik to wszelkie preparaty ziołowe, stworzone są na bazie wyciągu z rumianku i nagietka o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym.

Należy zawsze sprawdzić produkt na zniwelowanie pryszczy, np. na dłoni, czy maść nas nie podrażni. 

Skuteczna maść na trądzik – Sevolium.

Do naturalnych środków przeciwtrądzikowych zalicza się maść Sevolium. Kosmetyk skutecznie walczy z trądzikiem pospolitym oraz jego objawami, takimi jak zaczerwienienia oraz przetłuszczająca się błyszcząca cera. Idealnie nadaję się też dla osób o suchej cerze oraz skłonnej do alergii, gdyż doskonale nawilża skórę i jednocześnie szybko się wchłania. Skuteczna maść na trądzik Sevolium zawiera w swym składzie ekstrakty z ziół czy z ziela fiołka trójbarwnego i wyciąg z drożdży. W jej recepturze znajduje się też nanozłoto, cynk i miedź.

Ta unikalna kompozycja składników wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Sevolium to doskonały preparat na redukcję przebarwień oraz idealna maść na blizny po trądziku. Maść na trądzik Sevolium to przede wszystkim preparat, który normalizuje pracę gruczołów łojowych oraz zapobiega powstawaniu zaskórników. Regularnie stosowana, naturalna na trądzik maść Sevolium odżywi i zregeneruje zmęczoną cerę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.