Pryszcze – przyczyny i sposoby łagodzenia zmian

Portret młodej kobiety, z makijażem.

Pryszcze są chorobą, która nęka tysiące ludzi na całym świecie. Jest to wielki problem nie tylko nastolatków, ale i dorosłych. Pryszcze są wynikiem gromadzenia się brudu i martwych komórek w porach skóry. Brud i łój wraz z martwymi komórkami gromadzą się w porach lub mieszków włosowych i tworzą małe zaskórniki, które ostatecznie zamieniają się w wypryski lub bardzo bolesne pryszcze podskórne. Ciężki trądzik może być bardzo uciążliwy, ponieważ powoduje silny świąd, pękanie skóry i blizny. Najczęściej spotykamy pryszcze na twarzy, ale nie tylko, bo mogą także pojawić się pryszcze na głowie czy dekolcie. Czy istnieje uniwersalny sposób na pryszcze?

Przyczyny powstawania pryszczy

Pryszcze mogą pojawić się wszędzie. Główne przyczyny które prowadzą do pryszczy jest stres, niezdrowy styl życia, stosowanie złych kosmetyków, brak równowagi hormonalnej itp. Mapa pryszczy może nam pokazać co w naszym organizmie jest odpowiedzialne za pojawianie się niepożądanych zmian skórnych. Pryszcze na brodzie spowodowane są zaburzeniami hormonalnymi, ale także i nieprawidłowym odżywianiem. Pryszcze na szyi to także problemy hormonalne, ale mogą także pojawiać się w wyniku złej higieny oraz nadmiernego stresu. Pryszcze na czole związane  są z problemami trawiennymi i złą praca jelit. Pryszcz w uchu to problemy z nerkami. Bardzo często zmiany skórne dotyczą także większych obszarów ciała, jak na przykład pryszcze na plecach, które najczęściej spowodowane są najczęściej niedostateczną higieną.

Jak pozbyć się pryszczy?

Portret młodej kobiety w parku.Sposoby na pryszcze są różne. Jedne bardziej skuteczne inne mniej. Przede wszystkim należy pamiętać, że najgorsze co możemy zrobić dla naszej skóry to wyciskanie pryszczy. W ten sposób tylko rozniesiemy infekcję na całą twarz. Gdy chcemy  pozbyć się ich w sposób skuteczny warto skorzystać z gotowych preparatów na tą przypadłość. W aptekach możemy znaleźć wiele specyfików na pryszcze, na ogół zawierają one nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy itp., które czasami leczą trądzik, ale często mają poważne skutki uboczne. Należą do nich nadmierna suchość skóry, pękanie, swędzenie, blizny itp. Warto więc skorzystać naturalnych metod leczenia trądziku dorosłych, które mogą leczyć trądzik bez żadnych szkodliwych skutków ubocznych. Dobrym preparatem na pryszcze jest krem Sevolium, ponieważ składa się on tylko i wyłącznie z naturalnych składników. Dzięki starannie dobranej kompozycji składników zwalcza problemy z pryszczami, reguluje nadmiar sebum i nie powoduje skutków ubocznych. Istnieją też inne preparaty przeciwtrądzikowe np. krem przeciwzmarszczkowy na cerę trądzikową, którymi również warto się zainteresować. Jak szybko pozbyć się pryszcza? Nie ma cudownych sposobów, by uniknąć niechcianych niespodzianek należy pamiętać o profilaktyce. Dokładne oczyszczanie skóry połączone z naturalnymi kosmetykami jak krem Sevolium, pozwoli uniknąć pryszczy czy też nadmiernego wysuszenia skóry.

Nie ma uniwersalnego sposobu na pryszcze, ponieważ mają one różne pochodzenie. Jednak odpowiednia pielęgnacja i profilaktyka, znacząco mogą poprawić stan naszej skóry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.