Przedstawiamy najlepszy lek na trądzik!

Trądzik to problem z cerą zarówno u nastolatków, jak i u osób dorosłych. Może mieć on różną postać: łagodną, średnią lub silną. W zależności od jego formy należy dobierać odpowiednie preparaty, by znaleźć i zastosować dla siebie najlepszy lek na trądzik. Kiedyś leczenie jego postaci średnich i silnych było praktycznie niemożliwe. Kuracja u dermatologów nie przynosiła wymiernych efektów, a i leki na trądzik bez recepty były praktycznie niedostępne (jedynie antybiotyki na receptę). Bardzo istotne przy leczeniu trądziku okazało się rozpoczęcie stosowanie witaminy A w postaci retinolu. Nie było już więc problemem jak wyleczyć trądzik za pomocą naturalnych i syntetycznych odmian witaminy A.

Najlepszy lek na wypryski

W walce z niechcianym i niepożądanym przez wszystkich trądzikiem zaczął wygrywać retinol w postaci izotretynoiny. Składnik ten działa na gruczoły łojowe w zastosowanych miejscach przez co leczenie trądziku jest skuteczne w 90%. Osłabia on działanie tych gruczołów oraz jest lekiem przeciwzapalnym i bakteriobójczym. Poprzez taki proces bakterie potrzebujące łoju do swojego rozwoju nie namnażają się i nie powodują powstawania zaskórników. Dzięki czemu leczone są przyczyny powstawania trądziku, czyli rzecz najważniejsza przy zmaganiu się z tymi zmianami skórnymi. Izotretynoina jest więc skuteczna w leczeniu trądziku o średnim nasileniu (także przy bliznowaceniu i nawrotach czy oporności na inne leki) oraz w trądziku silnym przebiegającym z łojotokiem.

Chcesz wiedzieć jak wybrać najlepszy krem na trądzik? Czytaj ten artykuł!

Trądzik – leczenie naturalne

Witamina A może także występować w preparatach na trądzik na bazie organicznych składników (w których występuje naturalnie). Produkty takie do stosowania miejscowego zawierają również wiele cennych składników, witamin i mikroelementów potrzebnych do usunięcia stanu zapalnego, regeneracji skóry, jej odżywienia oraz złagodzenia wyprysków. Jednym z takich preparatów jest serum Sevolium, w którego składzie znajduje się wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, wyciągi z drożdży, ekstrakt z nagietka, wyciągi z kory i liści oraz ekstrakt z lukrecji. Sposób jak leczyć trądzik tym preparatem jest bardzo prosty, gdyż wystarczy stosować go regularnie dwa razy dziennie koniecznie na dobrze oczyszczoną skórę. Jego działanie to oczyszczenie skóry od wewnątrz, przyspieszenie regeneracji naskórka, nawilżanie i łagodzenie podrażnień oraz działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne na trądzik. Leki z apteki lub specjalnie przepisane przez dermatologa nie będą więc potrzebne. Najlepsze dla skóry trądzikowej ma bowiem działanie naturalnych składników, które tutaj są dobrze wyważone i odpowiednio skomponowane.