Artykuł o rozwiązaniach na trądzik

Trądzik – jak sobie z nim radzić?

cera z niedoskonałościami

Trądzik oraz liczne niedoskonałości skóry, to nie tylko problemy osób znajdujących się w okresie dojrzewania. Coraz częściej również pacjenci po 30 roku życia zgłaszają się do dermatologa z problemem trądziku różowatego lub zmianami skórnymi wywołanymi stresem i nieodpowiednim trybem życia. Jakie są przyczyny trądziku i jak z nim walczyć? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym poradniku.

Przyczyny trądziku

Choć za główną przyczynę występowania niniejszej choroby uznaje się zaburzenia hormonalne związane najczęściej z okresem dojrzewania. Za powstawanie trądziku mogą również być odpowiedzialne:

 • czynniki genetyczne;specyfiki na tłustą cerę
 • nieodpowiednia dieta;
 • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków;
 • choroby metaboliczne;
 • stosowanie niektórych leków przeciwzapalnych; oraz
 • stres.

Wszystkie wymienione wyżej czynniki są w stanie wpłynąć na rozregulowanie prawidłowego procesu wydzielania sebum, które w efekcie zatyka ujścia gruczołów, skutkując tym samym nagromadzeniem się w nich łoju i powstaniem nieestetycznych zmian ropnych. Tłusta naczynkowa cera zazwyczaj ma problemy trądzikowe, dlatego tak ważne jest, aby nadmiar sebum regulować.

Najczęstsze obszary występowania trądziku

Chociaż zmiany wywołane trądzikiem najczęściej występują na skórze twarzy (trądzik na czole, trądzik na brodzie, trądzik wokół nosa, trądzik na policzkach), możemy je również spotkać jako:

 • Trądzik na plecach (pojawiający się najczęściej u chłopców znajdujących się w wieku dojrzewania)
 • Trądzik na dekolcie oraz szyi (pojawiający się rzadziej)

Rodzaje trądziku

Ze względu na swoją genezę zmiany skórne wywołane zaburzeniami wydzielania sebum możemy podzielić na:

 • Trądzik hormonalny: wywołany gwałtownymi zmianami w gospodarce hormonalnej następującymi w skutek specyficznych chorób tarczycy oraz niektórych chorób układu rozrodczego człowieka.
 • Trądzik w ciąży: pojawiający się bardzo często i mogący utrzymać się, aż do momentu zaprzestania karmienia dziecka piersią.
 • Trądzik pospolity: powstały na skutek zmian hormonalnych wywołanych okresem dojrzewania u nastolatków.
 • Trądzik różowaty: występujący u osób z nadmierną wrażliwością skóry na zmiany temperatury, ostre przyprawy, lub alkohol.

Sposoby na trądzik

Leczenie trądziku w większości przypadków nie jest łatwe i wymaga często zastosowania różnych metod.

 • Tabletki na trądzik: jeszcze do niedawna uchodziły za jedną z najskuteczniejszych metod walki z niedoskonałościami skóry. Dzisiaj jednak wiemy, że ich długotrwałe stosowanie może przyczynić się do wywołania znaczących powikłań, w tym chorób wątroby, które skutecznie obniżają jakość życia pacjenta.
 • Laser na trądzik: wspaniale usuwa blizny po trądziku i stanowi dobrą metodą walki z niniejszą chorobą. Niestety sposób ten wiąże się z dużym nakładem finansowym i może wywoływać znaczny dyskomfort podczas przeprowadzanego zabiegu.
 • Krem na trądzik Sevolium: to coś znacznie więcej niż maść na trądzik dostępna w popularnych drogeriach, to wysokiej jakości produkt, który został stworzony na bazie naturalnych składników, dzięki którym jesteśmy w stanie nie tylko złagodzić objawy trądziku, ale również zwalczyć przyczyny jego występowania (nadmierną produkcję sebum).

5 odpowiedzi do Trądzik – jak sobie z nim radzić?

 1. Zosia pisze:

  Ja opinie o serum Sevolium pierwszy raz zobaczyłam na blogu, na który kilka dziewczyn napisało opinie i produkcie : http://testoland.pl/krem-sevolium-na-tradzik-opinie-2851/ 😉 Postanowiłam pójść za ich śladem i zamówić to samo. Sprawdzić efekty i to, czy bez problemu poradzi sobie z moim trądzikiem.
  I pomógł:)

 2. Zuzanna pisze:

  Serum Sevolium jest super!Miałam na twarzy trądzik hormonalny, moja cera z dnia na dzień niesamowicie się zmieniła. Nie tylko wyskoczyło na niej dużo wyprysków, ale także cera zaczęła wydzielać niesamowicie duże ilości sebum. Cały czas świeciłam się. Stosowąłam różne maści i kremy, ale okazały się one niesamowicie drogie i nieskuteczne. Mój dermatolog polecił mi właśnie Sevolium i nie żałuję żadnej złotówki zapłaconej za ten kosmetyk:)

 3. Aniela pisze:

  Ja będąc w ciąży dostałam trądziku. Z dnia na dzień stan mojej cery pogarszał się. Było go coraz więcej… nie bardzo mogłam stosować tabletki na trądzik, laseru tym bardziej. Chciałam postawić na naturę. Moja dermatolog poleciła mi Serum Sevolium. Ogromnym plusem jest to, że zawiera ono 100% naturalnych składników. Nic z nich nie wywołuje reakcji alergicznej i przede wszystkim nie szkodzi mnie, kobiecie w ciąży.

 4. Anastazja pisze:

  A ja leczenie trądziku zaczęłam od wykupienia drogich tabletek na trądzik. Jedyne co one spowodowały, to bardzo złe samopoczucie. Czułam się cały czas zmęczona, miałam obciążoną wątrobę. Maści bardzo wysuszyły moją cerę i spowodowały rozwijanie się na twarzy blizn. W końcu zastosowałam serum Sevolium. Trądzik do końca zniknął, na twarzy nie mam już żadnego wyprysku, a moja cera jest gładka, lśniąca, pozbawiona nadmiaru sebum. Znowu czuję się piękną kobieta;)

 5. Irenka pisze:

  Czy serum Sevolium można stosować będąc w ciąży?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.